X
X
X
X

Hazır E-ticaret Nedir?

HomepageArticlesWeb Software DevelopmentHazır E-ticaret Nedir?

E-ticaret Nedir? 

 

E-ticaret mal veya hizmetlerin internet hizmeti ile satın alınmasını sağlar. Genellikle günümüzde kurum veya kişilerin web siteleri içinde sanal alışveriş yerleri beya sanal mağazalar gibi hizmetlerde eklendiğini görebilirsiniz. Bir e-ticaret sitesinden bilgisayar teknolojisi gibi yada elektronik iletişim yollarını kullanarak rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Bu anlatılanlara örnek verecek olursak Havale,sanal pos, faks cihazları ve elektronik fon transfer (EFT) gibi yöntemleri mevcuttur.

 

E-ticaret 1997’den bu günlerimize gelene kadar hayatımızı fark edilebilir derecede kolaylaştırmıştır. Yıllar geçtikçe daha da geliştirdi tabi. Gerekli reklamları vererek kurum ve kişilere özgün güveni sağlamıştır. E-ticaret mal, hizmet, satma veya satın alma işlemlerini bilgisayar ağları ile halledilmesinden yanı sıra; anlatılan bilgi, hizmet veya ürün istek oluşturmak (satış alanı), müşteriye destek sağlamak (satışın her alanında) ve ticari kuruluşlar ve müşterileri ile arasındaki lojistiği sağlamakta bulunur. Ayrıca ticari alanda herşey bilgisayar ağları ile sağlamaktadır.

 

Sizlerde kendinize özel bir e-ticaret sitesine sahip olmak istiyorsan nevatasarim.com internet adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Evden E-ticaret Yapmanın Avantajları

 

Evden e-ticaret yapmanın birçok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar ise aşağıdaki gibidir:

 

 • Müşteri ile iletişim uzaktan sağlanmaktadır.
 • Normal ticarete göre masraflar daha azdır.
 • E-ticaret yapmak aynı zamanda kısa sürede daha çok müşteriye ulaşmasını sağlar. 
 • Müşteriler mağazanızı diledigi zaman diliminde ziyaret edebilir.
 • Müşteri için zaman kavramı yoktur.
 • Kira, Stopaj gibi giderlerden muaftır. ,
 • Etkili ve güzel bir çözümle markanız kısa süre içinde herkes tarafından tanınan bir marka olmuş olur.
 • Sosyal medyaya yüklenen ufak ama önemli bir özellikle artık e-ticaret yapacak kişiler satışlarını daha kolay arttırabilirler. 

   

 

 Evden E-ticaret Yapmaya Başlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler: 

 

Evden veya dilediği rahat bir ortamdan satış yapmak isteyen şahıslar için dikkatlerini vermeleri gereken konular vardır. Evden e-ticaretin nasıl yapıldığı ile alakalı yazdığımız yazımızın bu bölünde dilerseniz dikkat edilmesi gereken konulara bakalım.

Evde satış yapmak isteyenler;

 • Şirket açılışı
 • Kişinin deneyimi 
 • Altyapı seçimi 
 • Tedarikçi seçimi
 • kargolarla anlaşma
 • Sosyal medyada satış 

Benzer konularda üstüne daha çok düşülmesi gerekir. Şirket kuruluşu E-ticaret kuruluşunda yasal şekilde satışa başladığı için kuruluşlar bu konuda çok dikkatli olmalıdır. 

 

Önceliğiniz şirket kurmak

 

Dilediğiniz yerde rahat bir şekilde evden e-ticaret nasıl yapılabilir sorusunun cevabını arayan bireylerin en başta yapması gerekenlerden birisi şirket oluşturmak veya kurmaktır. Nedeni ise müşteriye yani satılan ürünleri faturalamak için şahısların vergi mükellefiyeti olması zorunludur. Bunlarla beraber rahat şekilde internetten satış yapmak isteyen bireylerin müşteriye ulaşacak ürünleri alırken giderlerin devlete gösterilmesinde şirket kurmak çok önemlidir. 

 

Evden internet satışı yapacak şahısların genellikle şahıs, anonim ve limited şirketlerden herhangi birini kurmasıyla internetten satış yapmaya başlayabilir. Ancak günümüz e-ticaret sektöründe bir çok kurumun şahıs şirketi kurması ile satışa başladığı bilinir. Sizlerde evden satış yapabilmek için şahıs şirketi kurmanız gerekir. size bu konuda Nevatasarim.com adresimizden yardımcı olmaya hazırız. 

 

Sanal Ticaret yaparken Neden Hazır E-ticaret AltYapısı Kullanılması Gerekir?

Evden satışla e-ticaret yapmak isteyen şahısların en büyük gereksinimi e-ticaret altyapısıdır. Bu e-ticaret sektöründe ürünlerin kontrolü, stok adetlerinin kontrolü, müşteri memnuniyeti gibi sebepler olduğundan şahısların e-ticaret sitesi kurarken dikkat etmesi gerekir.

 

Ticaret sitesi kurmak isteyen bireyler çoğunlukla açık kaynak kodlu e-ticaret altyapıları veya hazır olarak e-ticaret altyapıları tercih ederler. Ancak hazır olan e-ticaret altyapıları bir e-ticaret sitesinin bütün gereksinimlerini karşılayan e-ticaret altyapıları bulundurmaktadır. Evden ticaret yapmak isteyen bireylerin Nevatasarim.com gibi hazır e-ticaret altyapısı kuran siteleri tercih etmesi muhtemeldir. 

 

Sizler de dilediğiniz yerden rahat bir şekilde e-ticaret yapmak için sitenizi kurarken Nevatasarim.com adresini tercih edebilirsiniz.  E-ticaret Sitenizi Yaparken Kullanıcı Deneyiminin Önemi

 

E-ticareti evden nasıl yapılması gerektiğini anlatan bu yazımıza kullanıcı deneyimini anlatarak devam edicez. Kullanıcı deneyimi internet sitenizi keşfeden bireylerin site içerisinde daha işlevsel ve kaliteli zaman geçirmesidir. Kullanıcı deneyimini başta tutan e-ticaret sitesi kurmak için e-ticaret firmaları aşağıda gördüğünüz çalışmaları yapmaktadır:

 

 • Sade ve hitap edici tasarımların olması
 • Kod yapısının temizligi 
 • İşlevsel olmayan alanların kaldırılması 
 • En çok satan ürünleri, kampanyalı ürünleri, öne çıkacak ürünlerin bölümü gibi çalışma yapılması.

Tedarikçilerin Önemi 

Dilediğiniz yerden e-ticaret yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken bir diğer özellik ise tedarikçi veya toptancı bulmaktır. Müşteriye ulaşacak ürünleri kendi üreticisi olmayan bireylerin ilk olarak hangi ve ne çeşit ürünleri satışa sunulmasında karar vermesi ve bu ürünleri tedarik edecek toptancı seçimi sırasında aşağıda belirtilen maddeleri dikkate alması önemlidir.

 

 • Toptancınız şirketinizin yönetim anlayışına uymalıdır.
 • Devamlı ve süreklilik olarak hep iletişim halinde olması gerekir.
 • Toptancının sürekli gelişim takibi önemlidir.
 • Toptancılar kendi izlenimleri için referans sağlaması gerekir.
 • Ürün çeşitliliği geniş olmalıdır.

 

Sizler de bunları yapabilir, ve dogru toptancı seçimi yaparak evden satış yapmak istediğiniz ürünleri toplayabilirsiniz.Kargo Şirketleri İle Anlaşma 

E-ticaret yapmak isteyenlerin en önemli gereksinimlerinden biri de kargolama sürecidir. Mallerın/ ürünlerin müşteriye ulaşımı konusunda problem yaşamamak adına çok önemlidir. Nedeni ise kargolama işiyle başa çıkamayan şirketler büyük olasılıkla satış düşüklüğü yaşayabilir. Bu nedenle kargolama işini yapacagınız şirketi seçerken bazı önemli konulara dikkat etmeniz gerekir. Bunlar ise: 

 

 • Kargo firmasının en düşük ulaştırma fiyatı ne kadar?
 • Kargo firmasının şubeleri deponuza ne kadar yakın?
 • Kargo firmasının kargolarınızı ulaştırmak için size hedeflediği ettiği süre ne kadar?
 • Kargo alım saatleri ve günleri? 

 

Bunun gibi sorulara cevap bulmak için beraber çalışacağız kargo firmasının seçimini yaparken en dogru kararı vermelisiniz.

 

Satış Yaparken Sosyal Medyanın Önemi 

 

Sosyal medyanın dünya genelinde hızlı bir şekilde fazla olması ve her geçen günde milyonlarca bireyin sosyal medya platformlarında dikkat çeken ürünleri satın alması e-ticaret yapmak isteyen bireyin sosyal medyadan satış yapması hareketliliği sağladı 

 

Şimdilerde evden satış yapmak isteyen bireyler e-ticaret sitelerini üst sıralara taşımak ürünlerin ve kampanyaların reklamını yapmak için sosyal medya ile işbirliği yürütmesi gerekiyor. Gelin bu işbirliğini beraber inceleyelim.
Sosyal Medya İle Yapılan İş Birliği

 

 • E-ticaret ile evden satış yapmak ve satışlarını yükseltmek isteyen bireyler için en önemli alanlar: instagram, facebook ve twitter başta geliyor. Sizlerde markanızın reklamını ve markanızı daha fazla kişiye aktarmak istiyorsanız bu alanlarda markanız için iletişim halinde olmaya özen göstermeli ve yapacağınız satışları fazlalaştırmaya çalışın.
 • Facebook, instagram, twitter gibi uygulamalarda satışı fazlalaştırmak isteyen şirketler marka adını tanıtmak için uyguladıkları görsellik kalitesine önem verin.
 • İnstagram'ın en son çıkardığı özelliklerinden olan insta shop içerigini uygulayarak e-ticaret sitenize müşteri çekmeye dikkat edin. 
 • Paylaştığınız metinlerde kampanyanıza slogan, kendinize ait marka sloganı gibi sözcük ve cümleler kullanmaya özen gösterin. 
 • İnstagram üzerinden satışlarınızı fazlalaştırmak istiyorsanız tanıtım ve reklam çalışmaları yapmaya özen gösterin.

 

Evden satış yapmak isteyenlerin sosyal medya uygulamalarında yapılacak bu etkenler müşteri kitlenize daha kısa ve kolay yoldan ulaşmasını sağlayacak ve satışlarınızı daha fazla kılmak için etkili olacaktır. Nevatasarim İle E-Ticaret sitenizi kurun

 

E-ticaret ile satış yapmak istiyorsanız sizde Nevatasarım e-ticaret altyapılarını tercih edebilir ve sitenizi kurabilirsiniz. Nevatasarım e-ticaret alt yapılarında bulunan satışları çoğaltmak için yeni yöntemler ile kamyanlarınızı düzenleyebilirsiniz. 


Top