X
X
X
X

Neva Tasarım

HomepageArticlesAdvertisement & PromotionNeva Tasarım

Sosyal Medya Danışmanlık Hizmeti Nedir?

 

İnternet kullanımında ki yaygınlaşma ile birlikte dünya nüfusunun neredeyse 4 milyar kadarı sosyal medya kullanıcısı olmuş ve sosyal medya platformlarında yer almaktadır. Tabi durum böyle olunca kurumsal ve şahsi sosyal medya hesaplarının profesyonel olarak yönetilmesi zorunlu hale gelmiştir. Sosyal medya danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyar ve destek almak isterseniz Nevatasarim.com olarak sizlere yardım ve destek olmaktan mutlu oluruz. İhtiyaç haline gelmekte olan  sosyal medya danışmanlığının iş kolu olmasındaki etkenler içerisinde şunlar yer almaktadır:

 

 • Potansiyel hedef olan kitlelerin yüksek olması
 • Marka değerinin ve bilinirliğinin arttırılmasında yüksek potansiyele taşımakta büyük bir etken olması
 • İnsanların markanıza olan ilgi, düşünce ve algılarını yönetebilme imkanı.
 • Markanız için satış stratejisi yaratıp bu anlamda hareketlilik alınabilmesi.
 • Markanıza ait duyuru, kampanya, reklam gibi hareketleri kitlenize ve diğer potansiyel alıcılara iletebilme imkanı.
 • Sosyal medya hesabınızın performans ve diğer istatistiklerini analizlendirilebilmesi
 • Var olan veya potansiyel müşterileriniz ile direkt olarak etkileşime geçebilme imkanı 

 

Sosyal Medya Danışmanı Ne İş Yapar?

 

Sosyal medya hesabınızın kurumsal veya kurumsal olarak hedeflenen marka stratejisine göre;

 

 • Sosyal medya hesabınızı optimize edilmesi.
 • Markanın istenilen hedefte gelişimini sağlayacak gönderi planlaması yapılması.
 • Gönderi içeriklerini plan ve hedefler doğrultusunda paylaşılması ve oluşturulması.
 • Doğru yapılmış bir hedefleme ve hedeflemeyi destekleyecek yeterlilikteki diğer dijital araçlarla (optimize web site) beraber web site trafiğinin ve istenilen durumlarda satışa yönelik olan geri dönüşlerinin arttırılması.
 • Web siteniz, arama motorlarında ki sizin vitrininiz ise sosyal medya platformları da ilgili sosyal medya mecralarında markanızı yansıtan alanlardır. Her iki alan da titizlik ve profesyonellik istemektedir.

 

Sizde sosyal medya danışmanı arayışındaysanız nevatasarim.com internet adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Sosyal Medya Danışmanlığına İhtiyacınız Var Mı?

 

Marka değerini ve bilinirliğini arttırmak, etkileşimi arttırarak kitle oluşturma, ilgili olan kitleyi hedefe göre satışa yönlendirmeyi hedeflemek gibi stratejik hedefleriniz var ise sosyal medya danışmanlığı hizmeti almanızda fayda var. Çünkü sosyal medya yönetiminden olum bir şekilde geri dönüş aşmak istiyorsanız bu işte profesyonel olan bir ekiple çalışmanız gerekir. Bu konuda da Nevatasarim.com sizlere büyük bir destek olmakla birlikte daha ileriye de götüreceğimizin inancı içerisindeyiz.
İşletmeler Neden Sosyal Medya Danışmanlığına İhtiyaç Duyar?

 

Şu an aklınızdan geçmesi gereken en önemli sorunlardan birisi, insanların sosyal medya danışmanlarının işe almaları gerektiğidir.

 

Sosyal medya üzerinde kar edebilmek rastgele olan bir şey değildir. Bu nedenle işletmelerin ilgili sosyal medya platformlarını düzgün bir şekilde yönetebilecek ve onlar için kazanç sağlayabilecek bir uzmana kesinlikle ihtiyaç duymaktadır. Bu nedenden dolayı işletmeler hizmetlerini, işlerini kendi sosyal medya sayfalarda çok uygun bir şekilde hazırlandığından son derece emin olmalıdır. Sosyal medya danışmanlığı ya da uzmanlığı kesinlikle esastır. Bu bakış açısı ile sosyal medyanın bütün konularını ele alma konusunda uzman ,ile birlikte çalışmak işi doğru sonuca götürecek en büyük etkendir. İşletmenizi sosyal medya platformlarına tanıtmadan önce bilmeniz gereken bütün önemli ayrıntıları “tasarlar, düşünür ve öne çıkarmak” onlar için görev olmalıdır. 

 

Sosyal Medya Uzmanı Ne İş Yapıyor? Hangi Becerilere Sahip Olmalı?

 

Sosyal medyanın yararlarından faydalanmak isteyen birçok kullanıcı ve işletme vardır. Bir sosyal medya danışmanı- uzmanı ile birlikte çalışmak istiyorlar. Nevatasarim.com uzmanlarımız ile sizlerle buluşmayı bekliyoruz. İşte sosyal medya danışmanlarının işlerinde başarılı olmaları için gereken bazı beceriler:

 

Planlama ve Strateji

 

İşin stratejisinden başlamak gerekirse başarılı olmak için uygun bir strateji ve planlama yoksa hiçbir işletmenin başarılı olması ihtimali çok düşüktür. Sosyal medya danışmanlarının, bir işletmenin başarılı olması için uygun bir strateji oluşturabilmeleri için strateji ve planlama becerilerine sahip olmaları en önemli olan etkendir.

 

Grafiker ile sosyal medya uzmanı arasında farkları görmezden gelmeyiniz. Eğer sadece tasarım yaparak paylaşımda bulunmayı düşünüyorsanız siz aslında sosyal medya uzmanına değil bir tasarımcıya danışmalısınız.

 

Sosyal medya yönetimininde kusursuz bir stratejiye sahip olmak, işletmelere kesin olarak uzun vadede büyük kazançlar getirecektir. Bunun içinde işletmenin vizyonunun olması önemli ölçüde büyük bir faktördür.  Sosyal medyadan ben zaten dönüş alamam ama boşta kalmasın bir şeyler yapalım diyen bir işletmenin mesafe kat pek mümkün değildir. Facebook, Linkedin, Twitter vb. için doğru stratejiyi bilmek ve iş amacıyla entegre etmek başarılı sosyal medya kampanyaları yürütmek çok önemlidir. Bütün platformları ayrı ayrı değerlendirdiniz mi? Yani Linkedin ile instagram kullanıcıları aynı değerde ve düşüncededir diyorsanız o zaman bir yerde hata vardır. 

 

İçerik Oluşturma ve Gönderme

 

Artık hepimiz biliyoruz ki içerik ve her türlü işte zirvede ve en güçlü enstrümandır. Aynı bunun gibi sosyal medya yönetimi-pazarlamasında da durum kesinlikle bu haldedir.

 

İçerik oluşturma, sosyal medyada başarı kampanyaları yapmanın yüksek miktarda önemli bir parçasıdır. değişik içerik türleri ve bunların tüketiciler üstündeki etkilerine bir göz atmanızda fayda var.

 

Sosyal medya danışmanı, farklı sosyal medya platformlarında en alakalı ve ilgi çeken içeriği üretmek için metin yazarlarıyla ve içerik ekibiyle beraber çalışmaktadırlar.

 

Topluluk İnşa Etme

 

Sosyal medya yönetiminde başarının en büyük ve en önemli parçalarından biri doğru hedef kitle-topluluk oluşturmaktır. Bir işletmenin, markanın oluşturmaya yardımcı olan bir miktar sadık takipçiye ve hayrana ihtiyacı vardır. 

 

Takipçi satın almaktan vazgeçmeniz gerekmektedir, bu sizi iyi bir yere getiremez, Hindistandaki takipçilerin sizin sayfanıza yarardan çok zararı olacaktır.Sosyal medya uzmanları- ajansları- danışmanları, işletme için kitle oluşturabilecektir. Ayrıca bir grup insana nasıl ulaşabildiğinden emin olarak iş yürütmesi ile kusursuz bir yok verim artışı olacaktır. Bu danışmanlar, ürünlerini ve fikirlerini sunabilmek için ilgili toplulukların oluşturulmasında işletmeye iş getirecek ve yardımcı olacaktır.

 

Sonuçları Analiz Etme

 

İşte burada şimdi bir durun nasıl yani sonuç analiz etmede nedir? Neyin sonucu işte video,  resim vs paylaştık gelen gelir giden gider misali demeyiniz. Ben ötesine bakamam bu benim derdim değil düşüncesi ne varsa ortalarda işin büyümesi ve sonuç almasını beklemeyin, bu işi bu dengede yürütemiyorsanız eğer paylaşım yapılan bir hesap olmaktan daha ileriye gidemezsiniz. Ayrıca işletmeye yatırdıkları para ve zaman hakkında bir fikir edinebileceklerdir. İşletmeler için yerel analiz sağlayabilen ve bazen de yeterince iyi olan sosyal ağlar da mevcuttur. Ancak, her zaman bu otomize analizler yeterli değildir. İşletmenin bazı ek tavsiye ve rehberliklere ihtiyacı olacağını bilmeniz gerekir.
Metin Yazarlığı

 

Metin yazımında hem sanat hem de bilim düşünce olması gereklidir. Tüm müşterilerinize markanız tarafından sunulan hizmetleri ve ürünü satın almaya ikna edebilecek bt metninizin olduğundan emin olmalısınız. 

 

Grafik Tasarım

 

Sosyal medya resimleri ve videoları paylaşabilme imkanı sunan alanlardır. Düz yazı da atabilirsiniz fakat kullanıcılar artık bunu değil daha iyi videoları, görselleri ve anlatımları bekliyorlar. Gün geçtikçe işin şekli tamamen değişiyor, beklentilerde gelişerek değişiyor. Bunun neden olduğunu merak ediyorsanız, resimler ve videolar, markalarınıza gelebilecek daha fazla potansiyel müşteri çekmenin etkenlerindendir.

 

Sosyal Medya Danışmanı Nasıl Olunur?

 

Genellikle her tüm konularda danışman olmak çok kolay bir iş değildir. Sosyal medyada uzamanlaşmak sizi bu sektörde vazgeçilemez veya aranılan kişi yapması durumunda potansiyel müşterilerin sosyal medya yönetimininde gördüklerinden dolayı da çok iyi bir durumda değildir. Sosyal medya danışmanlığı konusunda Nevatasarim.com ailemize danışabilirsiniz.  Bu makale, başarılı bir sosyal medya danışmanı olmanız için nasıl bir yol açabilecektir. Sonunda, sosyal medya danışmanının sürece nasıl başladığı ve ne yaptığı net bir şekilde anlamanız gerekir. 


Top